אודותינו

המרכז החינוכי עולמי מכבים הוקם בשנת 1985 על ידי תנועת מכבי העולמית כחלק מפרויקט הקמת היישוב מכבים. המרכז משמש בית הארחה במרכז או/ו אכסניית נוער הארץ לקבוצות, משפחות ואף יחידים המעוניינים בשכירת חדרי אירוח במרכז לזמן קצר. אכסניית נוער במרכז זו מארחת קבוצות על בסיס קבוע, כמו גם ארעיים הרוצים לשכור במקום חדר ללינת לילה או מספר לילות. 

 

מה מציע המרכז החינוכי עולמי מכבים?

בית הארחה מכבים מציע לכם 36 חדרי אירוח, בהרכבים שונים היכולים לשרת קבוצה המגיעה לצורכי סדנא, קורס או השתלמות. אכסניית נוער במרכז זו מארחת כל העת קבוצות בגילאים שונים, הנהנות ממגוון השירותים הניתנים במקום, החל מחדרי אירוח במרכז, כיתות מאובזרות במיטב הציוד, אוכל חם בצמוד ואווירה כפרית נהדרת.

בית הארחה מכבים המשמש גם כאכסניית נוער במרכז מארח באופן קבוע קורסים והשתלמויות של שירות בתי הסוהר, שירותי ביטחון שונים ועוד. אלה נהנים מחדרי אירוח במרכז המספקים שרות מלא וזמין, מגרש חניה מרווח בצמוד ומדשאות רחבות היקף הסובבות את המקום כולו. 

 

היישוב מכבים

מכבים הינו יישוב קהילתי של בתים צמודי קרקע השוכן ממזרח לעיר מודיעין, ומופרד ממנה בשדה חקלאי. מכבים היה היישוב הראשון שהחל את ההתיישבות העירונית באיזור, כששנתיים לאחר מכן החלה בנייתו כל הישוב הסמוך, רעות, שנועד במקור לאנשי חיל האוויר. בשנת 1990 אוחדו מכבים ורעות תחת מועצה מקומית אחת והופעלו בהן בצוותא מערכות ששילבו פעילות קהילתית, תרבותית וחינוכית על כל סוגיה, תוך הקפדה על איכות חיים גבוהה.

במקביל להקמת שלב א' של היישוב, בראשות הד"ר ישראל פלד, הוקם באמצעו של היישוב המרכז החינוכי העולמי - בית הארחה במרכז או אכסניית נוער במרכז. ייעודו של המרכז החינוכי היה ונשאר להיות בית הארחה במרכז בעל 36 חדרי אירוח כפרי במרכז להלנת קבוצות נוער יהודי מהארץ והתפוצות.

במקום ישנם 5 חדרי ישיבות או לחילופין 5 כיתות לימוד המאפשרות קיומם של קורסים קצרים, קורסי הכשרות, סדנאות ואף חגיגות ואירועים שונים, כמו אירועי בר מצווה, שבת חתן בר מצווה וחגיגות נוספות. 

בבית הארחה מכבים - בית הארחה במרכז או/ו אכסניית נוער במרכז ישנה פעילות קבועה של בית הספר לאבטחה של משמר בתי המשפט בישראל, העובדים הזרים של התעשייה האווירית וקבוצות שוטרים ו/או חיילים על פי הצורך. בנוסף מתארחות במקום קבוצות מחו"ל ומהארץ וכמובן יחידים ומשפחות השוהים במקום לתקופות קצובות.

 

מוזמנים לבקר

אם עדיין לא ביקרתם או התארחתם בבית הארחה מכבים, אנו מזמינים אותכם כבר כעת להתקשר אלינו ולתאם ביקור במקום. כך תוכלו להנות מאכסניית נוער במרכז הממוקמת בדיוק בין ירושלים לתל אביב, זמינה, בעל חנייה גדולה ושירותי קייטרינג חמים בצמוד.

סביב אכסניית נוער במרכז זו ישנן אטרקציות רבות ושונות המתאימות לגילאים שונים. נשמח להמליץ לכם ולסייע לכם למצוא מקומות בילוי בסביבה.